Tijdens de pré-balletlessen voor kleuters staat dansplezier centraal. Op een speelse en creatieve manier maken kinderen kennis met de basis van ballet. Er wordt gewerkt aan houding, coördinatie, muzikaliteit en expressie, steeds afgestemd op hun leeftijd en leefwereld.

Aan de hand van fantasie, verhaaltjes en bewegingsspel ontdekken kleuters hun lichaam en leren ze zich vrij uit te drukken. Zo ontwikkelen ze niet alleen hun eerste dansvaardigheden, maar groeien ook hun zelfvertrouwen, creativiteit en sociale vaardigheden.

Zie ook Pré-Ballet Nicole op woensdag of Pré-Ballet Anaïs op zondag .

Waarom voor Ballet kiezen?

  • Je wordt er lenig van
  • Je oefent vaak je evenwicht
  • Je krijgt een goede lichaamshouding
  • Je maakt kennis met klassieke muziek
  • Je leert dat je met discipline heel wat kan bereiken
  • Je leert een basis techniek die je overal kan toepassen

Benodigd materiaal:

  • We streven een ballerina/ballerino look na.
    • Ballerina: een zachtroze maillot zonder franjes (kleur wordt de eerste les met Nicole besproken) zodat de contouren van het lichaam duidelijk te zien zijn, een rokje (géén tutu), witte of zachtroze collants en roze balletschoentjes (soft).  Opgelet: Vanaf het 2e leerjaar bespreek je best even met de juf welke kleur nodig is.
    • Ballerino: een aanspannende witte T-shirt, een zwart aanspannend broekje of legging zodat de contouren van het lichaam duidelijk te zien zijn en balletschoentjes (soft).
  • Geen sieraden tijdens de les en lange haren samengebonden.