100 JAAR DANS: C’est Party!

Naar aanleiding van de tentoonstelling ‘C’est Party!’ over 100 jaar uitgaan en dansen’ in het Huis van Alijn nemen we je mee langs de muziek, moves en verhalen die elke tijdperk kleurden.

16 mei : HOUSE DANCE

House Dance neemt ons mee naar de jaren 90, waar de clubs en underground dansscenes bruisen op de elektronische beats van housemuziek. Deze dansstijl ontstond vanuit de vrijheid van de dansvloer, waar iedereen zijn eigen groove en stijl ontwikkelde. In solo vorm ontdek je het voetenwerk, de ritmische bewegingen en de typische flow van House Dance. Laat je meenemen door de muziek en vind je eigen groove.

Stap mee op de dansvloer en ontdek 100 jaar dansgeschiedenis! Elke maand duiken we in een nieuw decennium: van de elegante foxtrot en swingende charleston tot disco, house en streetdance. Elke workshop brengt de sfeer van toen tot leven: je leert typische danspassen, ontdekt verrassende weetjes en geniet vooral van veel muziek en plezier. Je kan inschrijven voor één workshop of de volledige reeks volgen. Met een reeksabonnement krijg je bovendien een gratis toegangsticket voor de tentoonstelling.

Geen ervaring nodig — iedereen die graag beweegt is welkom!

Praktisch
Draag comfortabele kledij en breng lichte sportschoenen met propere zolen mee die je ter plekke aandoet.

Wanneer?
Elke 3de zondag van de maand: 15u – 16u30
Balzaal van Danshuis De Ingang

De docent

Saho is een pionier van de Belgische hiphop- en streetdancecultuur. Hij brengt authenticiteit, groove en energie naar de workshops van de jaren 90 en 2000.

Programma

20 september – Jaren 10: Foxtrot

18 oktober – Jaren 20: Charleston

15 november – Jaren 30: Swing & Lindy Hop

20 december – Jaren 40: Mambo

17 januari – Jaren 50: Chachacha

21 februari – Jaren 60: Twist

21 maart – Jaren 70: Disco

18 april – Jaren 80: Michael Jackson

16 mei – Jaren 90: House Dance

20 juni – Jaren 2000: Streetdance