Ontdek West Coast Swing een partnerdans met roots in de Lindy Hop en de vroege Rock&Roll. De elastische look en het improviseren terwijl je samen danst kenmerken deze swingdans. Connectie en vrijheid vormen zo een heerlijk samenspel. West Coast Swing wordt gedanst op muziek die gaat van langzame swingmuziek tot moderne beats. De basispas is even tandenknarsen, maar eens je hem onder de knie hebt kan je de West Coast Swing dansen op het merendeel van wat je op de radio hoort!
De lesgevers:
Daniel Howett is een zeer ervaren dansleraar sinds 2001 en heeft ook een heel mooie danscarrière achter de rug. Je kan rekenen op professionele begeleiding van iemand met een passie voor dansen. Hij leert jou dansen op een speelse, amusante, geduldige en leuke manier.
In zijn actieve danscarrière danste hij verschillende EK’s en WK’s als lid van een formatieteam. Daarnaast danste hij Latin op internationaal niveau, met ook als Salsa danser verschillende EK’s, WK’s en Opens. Zo stond hij samen met Anja Vandenbroucke in 2000 in Miami in de finale salsa.
Niveaus:
- Beginners: geen ervaring
- Halfgevorderd: 1 lessenreeks achter de rug of crash course weekend achter de rug
- Gevorderd: min 2 lessenreeksen achter de rug
Benodigd materiaal:
Draag kledij waar je gemakkelijk in kan bewegen en breng sneakers met propere zolen mee om aan te trekken voor je de danszaal ingaat.
Danspartner:
Schrijf je liefst in met een danspartner. Heb je geen danspartner? Meld je op onze facebookgroep. ‘Danspartner Koppeldans, Disco & West Coast Swing gezocht Danshuis De Ingang‘.
Danstip: combineer deze lessen met andere improvisatiedansen zoals de Argentijnse tango, Lindy hop of discoswing.